Skvělý výkon za rozumnou cenu

Otázky a odpovědi

Jak určit potřebný typ a velikost deskového výměníku?

Návrh deskového výměníku není možný bez speciálního software, který byl vytvořen výhradně pro návrh deskových a trubkových výměníků společnosti WTK. Pro některé vybrané a často používané případy jsou v záložce APLIKACE uvedeny tabulky pro návrh deskových výměníků.

Čím se liší deskové výměníky jednotlivých výrobců?

Téměř veškeří značkoví evropští výrobci vyrábějí deskové výměníky z oceli AISI 316 a AISI 304, stejně tak je tomu i u výměníků WTK. Tato ocel, která má jednotný standard, zaručuje vysokou kvalitu výrobku. Jednotlivé výměníky jak v rámci výrobních řad tak i mezi jednotlivými výrobci se liší především tvarem kanálků a rozměry. Některé výměníky jsou designovány tak aby měly při stejném průtoku nízkou tlakovou ztrátu, tak je však i provázena nízkým přestupem tepla a nižším dochlazením výstupního primárního media, jiné jsou otientovány na maximální dochlazení primárního media avšak vždy za cenu vyšší tlakové ztráty. Vyšší tlaková ztráta má pozitivní vliv na zanášení výměníku. Výrobní řada výměníků WTK je projektována tak aby byla schopna vyjít vstříct všem požadavkům zákazníka. Vždy je však nutný odborný návrh.

Jsou výměníky vhodné pro použití v tepelných čerpadlech?

Výměníky jsou jsou jedny z nejlepších na trhu pro chladivové aplikace a bezkokurenční při aplikacích s chladivem R407C. Svým tvrarem respektují skluz chladiva při odparu a garantují tak při vhodném dimenzování vysoký topný  či chladící faktor.

Jsou výměníky vhodné pro oddělení okruhů médií s požadavkem na minimální dT.

Výměníky WTK jsou  jsou výborné pro aplikce, kdy např. z důvodu chemického složení je nutné rozdělit hydraulický okruh. Pro tyto aplikace je nutný přesný  a kvalitní návrh a to s ohledem na chemické složení primárního okruhu a požadované dT mezi primárním a sekundárním okruhem.

Kontakt

Ing. Martin Hlaváček

wtk@wtk.cz

Maloobchodní prodej - presentační středisko, centrální sklad: Homole 198, České Budějovice, CZ37001.
Velkoobchodní prodej - kancelář: Pirinská 3249/3, 14300, Praha 4.
Sídlo firmy: Ciolkovského 855/2, 16100 Praha 6.

GSM: +420 608 556 680

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode